Instalacja aplikacji v380Pro
Wyszukaj aplikację „V380 Pro” ze sklepu Play lub App Store i zainstaluj na swoim smartfonie.
Aby łatwiej zarządzać kamerami, zarejestruj konto zgodnie ze wskazówkami aplikacji.
Pobierz aplikację v380Pro na Windows
Uruchomienie kamery Wifi
Przed dodawaniem kamery bezprzewodowej, włącz WiFi w telefonie i połącz się z siecią w której będzie pracowała kamera, upewnij się, że wybrana została sieć WiFi o paśmie 2,4 GHz.
- Kliknij [+] aby dodać kamerę.
- Zezwól na dostęp do aparatu.
- Zeskanuj kod QR z naklejki na kamerze
- Zezwól aplikacji na dostęp do lokalizacji
- wpisz hasło do sieci WiFi, do której chcesz podłączyć kamerę i potwierdź.
- Zeskanuj kamerą kod z ekranu telefonu. Gdy usłyszysz „WiFi Connecting”, kliknij usłyszałem dźwięk
Połączenie kamery alternatywne bez kodu QR.
- Kliknij [+] aby dodać kamerę.
- Zezwól na dostęp do aparatu.
- Wciśnij przycisk Nie możesz znaleźć kodu QR na urządzeniu.
- Wybierz opcje WiFi Smart Camera.
- Wybierz opcję AP hotspot connection.
- Zezwól aplikacji na dostęp do lokalizacji.
- Wybierz z listy swoją sieć WiFi i wpisz hasło
- Połącz się z siecią, którą stworzyła kamera.
- W przypadku braku Internetu kliknij Łącz zawsze.
- Wróć do aplikacji, kamera połączy się.
- Nadaj nazwę kamerze i kliknij Zakończ
Uruchomienie kamery 4G/LTE
- Odkręć dolną pokrywę kamery i odpowiednio zamontuj kartę SIM i kartę SD (Karta SIM nie może posiadać blokady PIN, a stan konta pozwala na przesył danych)
- Podłącz zasilacz do kamery, poczekaj 1-3 min. Kiedy kamera zasygnalizuje „connection completed”
- Jeśli kamera nie uruchomiła się poszukaj przełącznika ON/OFF i włącz kamerę, zazwyczaj znajduje się on pod gumową zaślepką koło gniazda zasilania USB-C
- Uruchom aplikację v380 pro następnie kliknij ikonę “plus” w prawym górnym rogu, następnie kliknij “dodaj kamerę”.
- Zeskanuj kod QR z kamery. Potwierdź kod QR (Jeśli z jakiegoś powodu kod QR nie może zostać zeskanowany, przewiń ekran do dołu i kliknij “dodaj identyfikator urządzenia” znajdziesz go pod kodem QR naklejonym na kamerę
- Wprowadź własną nazwę dla kamery i kliknij “Zakończ”
Njaczęściej zadawane pytania
Sprawdź czy na karcie sim nie ma ustawionego kodu PIN, aby sprawdzić czy na karcie SIM jest PIN włóż ją do telefonu, jeśli jest aktywny wyłącz go. W niektórych sieciach komórkowych należy ręcznie skonfigurować punkt dostępu APN
Kliknij na kamerę która ma problem z połączeniem, wyświetli się okno z informacją “Urządzenie w trybie offline” na dole okna kliknij link “informacje APN” i postępuj zgodnie z dalszymi informacjami w aplikacji
Obsługa aplikacji v380Pro
Gdy pomyślnie dodamy kamerę, na interfejsie głównym ujrzymy widok kamer. Wyświetli się uprzednio wpisana własna nazwa urządzenia (lub jej ID, w przypadku gdy pole zostawimy puste) i widok. Kliknij na ramkę otaczającą nazwę i widok. Aplikacja wyświetli komunikat bezpieczeństwa, aby nadać własne hasło do kamery. Po wprowadzeniu hasła, ujrzysz podgląd na żywo z kamery.
ODTWARZANIE NAGRAŃ
Podczas podglądu na żywo, naciśnij „Powtórz”. Otworzy się interfejs, pozwalający przeglądać zapisane nagrania z chmury (opcja
płatna) lub karty SD. Za pomocą tego interfejsu, możemy zapisać nagranie lub zrzut ekranu z odpowiedniej godziny i daty. Oś czasu pozwala zobaczyć czy jest to nagranie z zapisu ciągłego czy z nagrywania zdarzeń. Zapisane nagranie możemy odnaleźć w lokalnej galerii telefonu lub w zakładce „Profil -> Galeria.
- Uwaga: Po włożeniu karty SD do urządzenia, należy sformatować ją z poziomu panelu ustawień kamery.
- Uwaga: Nagrywanie w chmurze jest płatne. Szczegóły w zakładce „Chmura”, po dodaniu urządzenia.
USTAWIENIA KAMERY
Interfejs umożliwia zmianę nazwy kamery, którą nadawaliśmy podczas dodawania kamery do aplikacji. Przedstawia on również unikalne ID urządzenia i wyświetlić kod QR dla urządzenia. Kod QR można zapisać w lokalnej pamięci na swoim telefonie.
Zakładka pozwala wybrać tryb pracy kamery, lub przyłączyć kamerę do sieci WiFi (w przypadku, gdy była/jest ona podłączona kablowo do routera). Aby przyłączyć kamerę do sieci wybierz nazwę sieci z listy i wprowadź do niej hasło. Kamera zresetuje się automatycznie i przyłączy do sieci WiFi.
Interfejs pozwala zmienić dotychczasowe hasło dla kamery
Interfejs pozwala zaktualizować czas i poprawić strefę czasową. W przypadku złej godziny, możesz ustawić kalibrację ręczna i samemu wprowadzić odpowiednią datę i godzinę.
Zakładka pozwala zaktualizować oprogramowanie kamerze. Aktualizacje mają na
celu wyeliminować błędy programistyczne, zapewnić lepszą jakość obrazu jak i poprawić
wydajność kamery. Wyświetla również aktualne wersje oprogramowania.
Ustawienia dotyczące podstawowej detekcji ruchu. W przypadku nadania praw aplikacji, dostaniemy powiadomienie push-up na
ekranie (aplikacja musi działać w tle). Możliwe jest ustawienie harmonogramu i obszaru. Kiedy kamera wykryje ruch, możliwe jest uruchomienie alarmu
dźwiękowego.
Ustawienia nagrywania kamery. W tym interfejsie należy sformatować kartę SD przed pierwszym użyciem. Za pomocą zakładki ustawień, możemy zdefiniować, czy kamera ma nagrywać w trybie:
• Ciągłe nagrywanie
• Nagrywanie zdarzeń (detekcji ruchu o ile została zdefiniowana)
• Nagrywanie dźwięku
Możemy również ustawić domyślną zapisywaną jakość nagrań. W celu lepszej jakości wybierz jakość HD. Interfejs pokazuje również pozostałą pojemność karty. Kamera domyślnie nagrywa w trybie pętli, w przypadku niskiej pojemności, nie formatuj karty. Utracisz dotychczasowe nagrania!
Ustawienia zaawansowane umożliwiają nadać stały adres IP kamerze, włączyć lub
wyłączyć komunikaty głosowe kamery np. podczas uruchamiania, zmienić język
komunikatów. Znajdują się tu również ustawienia ONVIF i kodowania video.
DODATKOWE FUNKCJE KAMERY
Kamery oferują dodatkowe funkcje takie jak: inwersja obrazu, kontrola światła, preset PTZ, tor ruchu, ustawienia obrazu. Funkcje mogą się różnić w zależności od zakupionego modelu kamery. Aby przejść do ustawień dodatkowych funkcji kamery należy nacisnąć „Więcej” w widoku podglądu na żywo.
Naciśnij „Inwersja”, aby uzyskać odwrotny obraz. Funkcja przydatna dla kamer kopułowych, gdzie wymagany jest odwrotny montaż.
Określa kontrole świateł LED kamery. Można zdefiniować jako: włączone ,wyłączone, automatyczne.
Preset PTZ to zdefiniowane położenie kamery. Najczęściej możemy określić liczbę 6 presetów, pozwalających od razu wywołać wcześniej zaprogramowane położenie. Ustaw odpowiednio widok z kamery w interfejsie podglądu na żywo. Przejdź do ustawień funkcji dodatkowych, wybierz preset PTZ i naciśnij +, przy dowolnym presecie.
Funkcja „tor ruchu” pozwala automatycznie podążać za obiektem. Gdy kamera wykryje ruch człowieka, automatycznie będzie za nim podążać do
momenty gdy go nie zgubi, lub gdy skończy się zasięg kamery.
Podstawowe ustawienia obrazu dla kamery. Określają czy kamera ma „widzieć” obraz w kolorze, trybie B/W (Black/White) czy w trybie automatycznym.