Zarówno w firmach, jak i domach prywatnych, popularność monitoringu stale rośnie. Te urządzenia nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także skutecznie odstraszają potencjalnych włamywaczy. Jednak wybór odpowiedniego systemu monitoringu może być nieco trudny.

Jeśli interesujesz się branżą elektroniczną, na pewno słyszałeś o kamerach IP. Jeśli nie, spokojnie – wyjaśnimy czym są i dlaczego są lepszym wyborem od tradycyjnych modeli analogowych.

Kamery IP to połączenie modelu analogowego z komputerem. Różnica między nimi polega na sposobie transmisji obrazu, ponieważ w kamerach IP obraz jest przesyłany w formie pakietów danych, co umożliwia oglądanie go w internecie.

Jakie korzyści niesie ze sobą kamera IP?

Co zyskuje klient, decydując się na zakup kamery IP?

Jedną z największych zalet jest dostępność do obrazu z monitoringu IP praktycznie z każdego miejsca na świecie. Wystarczy wpisać unikalny numer IP w przeglądarkę, aby uzyskać aktualny obraz z domu lub firmy. Ponadto, montaż nie wymaga dodatkowego okablowania, co sprawia, że jest prosty, a całość prezentuje się bardzo profesjonalnie i estetycznie.

Dlaczego kamera IP jest lepszym wyborem niż analogowa?

Ponieważ nie ma ograniczeń w długości transmisji, charakterystycznych dla monitoringu analogowego, oraz jest mniej wrażliwa na zakłócenia. Wadą kamer analogowych jest również brak możliwości sterowania nimi na odległość oraz niższa rozdzielczość. Mimo że cena nowoczesnych modeli jest wyższa niż tradycyjnych, stanowią one doskonałą inwestycję, dbając o bezpieczeństwo siebie i bliskich. Dzięki nim w każdej chwili można sprawdzić, co dzieje się w pobliżu firmy lub domu.

Dodaj komentarz

0
No products in the cart.