Firma Hikvision stale udoskonala swoje algorytmy sztucznej inteligencji, wykorzystując je do ciągłego doskonalenia nowych produktów. Obecnie widocznym trendem w branży telewizji przemysłowej jest wykorzystanie urządzeń z zaimplementowaną inteligentną analizą obrazu. Firma Hikvision dąży do tego, aby nowe funkcje urządzeń CCTV były dostępne dla każdego. Dzięki zaawansowanym algorytmom, systemy monitoringu stają się coraz bardziej inteligentne, efektywne i autonomiczne.

AcuSense to nazwa technologii opartej na sztucznej inteligencji, którą firma Hikvision wdrożyła do swoich rejestratorów oraz kamer. W przypadku urządzeń Hikvision nieposiadających technologii AcuSense, błędy analizy obrazu prowadziły do wielu fałszywych alarmów, wywołanych np. przez ptaki, opadające liście, zmienne warunki atmosferyczne czy odbicia światła.

Technologia AcuSense w znacznym stopniu eliminuje fałszywe alarmy i umożliwia rozpoznanie człowieka lub pojazdu. Po skonfigurowaniu kamery alarm zostanie wyzwalany tylko wtedy, gdy np. człowiek przekroczy ustaloną wirtualną linię lub pojazd pojawi się w określonym obszarze. Dodatkowo, na podstawie analizy, możemy zastosować odpowiedni harmonogram lub wywołać wyjście alarmowe. W przypadku naruszenia obszaru zostaniemy poinformowani o alarmie za pomocą powiadomienia push na smartfonie, komputerze lub nawet poprzez wiadomość e-mail z dokładnym opisem zdarzenia. Użytkownik może również łatwo przeszukiwać nagrania w poszukiwaniu wydarzeń z wykorzystaniem opcji filtrowania.

Technologia Hikvision ColorVu

ColorVu to nazwa technologii opracowanej przez firmę Hikvision, która umożliwia uzyskanie kolorowego obrazu nawet w nocy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich obiektywów o wysokiej jasności oraz specjalnego oświetlacza ciepłej barwy, możemy rejestrować obraz przez całą dobę w kolorze. W urządzeniach z serii ColorVu całkowicie zrezygnowano z promiennika podczerwieni, charakterystycznego dla większości dostępnych na rynku kamer telewizji przemysłowej. Ponadto, urządzenia te wyposażono w obiektywy z powłoką antyrefleksyjną oraz szkło optyczne o bardzo niskiej dyspersji, co redukuje rozbłyski i załamania światła. Wykorzystanie specjalnego promiennika światła widzialnego zapewnia szczegółowy obraz.

Technologia ColorVu została zaimplementowana przez producenta do kamer IP oraz TurboHD. Kamery z technologią ColorVu występują w obudowie typu bullet lub turret, przeznaczonej do montażu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Dzięki kamerom ColorVu możemy uzyskać obrazy o większej ilości szczegółów i lepszej jakości niż w przypadku konwencjonalnych kamer monitoringu. Na zarejestrowanym materiale można dostrzec dokładne kolory, co może pomóc np. w identyfikacji sprawcy zdarzenia. Ponadto kamery z serii ColorVu posiadają zaawansowaną analizę obrazu, podobnie jak kamery z serii AcuSense. Dodatkowo, światło widzialne może być używane jako stroboskop w celu odstraszenia intruza. Dzięki zastosowaniu technologii ColorVu możliwe jest rejestrowanie każdego alarmu w kolorze przez całą dobę.

Kamery Ip Hikvision

0
No products in the cart.